sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Cep Telefonuyla Genetik Hastalıkları Teşhis Ediyor

Cep telefonları artık birer gelişmiş mikroskop ve laboratuvar olarak kullanılıyor. Cep telefonlarıyla tek bir virüsü hatta DNA iplikçiğini bile görmek mümkün. Türk mühendis Aydoğan Özcan sayesinde artık genetik hastalıklar cep telefonuyla teşhis edilebiliyor
Bu haber 2018-11-03 11:41:09 eklenmiş ve 171 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Cep telefonları artık birer gelişmiş mikroskop ve laboratuvar olarak kullanılıyor. Cep telefonlarıyla tek bir virüsü hatta DNA iplikçiğini bile görmek mümkün. Türk mühendis Aydoğan Özcan sayesinde artık genetik hastalıklar cep telefonuyla teşhis edilebiliyor

Cep telefonları iddia edildiği kadar sağlığa zararlı mı? Bu sorunun yanıtı henüz verilebilmiş değil ama sağlığa katkısı olduğu yönündeki iddianın sahibi, California Üniversitesi’nde kendi laboratuvarında çalışmalarını sürdüren Profesör Aydoğan Özcan. Özcan sayesinde çok yakında düşünen görüntüleme sistemleri, mikroskoplar ve sensörler de hayatımıza girmiş olacak.

Lisans eğitimini Türkiye’de tamamlayan Aydoğan Özcan, lisans sonrası eğitimini sürdürmek için Amerika’yı tercih etmiş. Doktorasını California’da Stanford Üniversitesi’nde tamamlayan Özcan, araştırmalarını Harvard Üniversitesi’nde sürdürmüş.

Özcan, 2007 yılından bu yana da California Üniversitesi’nin Los Angeles Kampüsü’nde kurduğu laboratuvarda elektrik ve biyomühendislik alanındaki çalışmalarıyla bilim dünyasında adını duyuruyor.

Aydoğan Özcan’ın California Üniversitesinde kurduğu laboratuvar, optik teknolojileri kullanıyor.

“Temel bilimler bir farklı renktir ve oradan gelişen yeni araştırma sonuçları belirli bir alan sonra uygulamalı alana geçer” diyen Özcan, çalışmalarını orta renkte yani temel bilimlerle teknolojik uygulamalarının tam ortasında olarak niteliyor.

Cep telefonlarının sağlığa zararlı olduğuna ilişkin iddiaları hepimiz duyarız. Aydoğan Özcan bu iddiaların bilimsel bir kanıtı olmadığını hatırlatırken, sağlık alanındaki kullanımlarını bilimsel gerçeklerle ortaya koyuyor.

Amerika’nın en iyi üniversitelerinde araştırma yapma fırsatı bulan Özcan, genç akademisyenlere merak ettikleri alanlara yoğunlaşmaları çağrısında bulunuyor. Özcan başarının altında yatan en önemli faktörlerden birinin bu merak olduğunu vurguluyor.

Hem akademi hem de ticaret dünyasında şimdiden adından söz ettiren Aydoğan Özcan, bir çok genç akademisyene örnek olurken, Türkiye’yi de bilim dünyasında hatırı sayılır ülkeler arasına sokabilecek çalışmalar imza atmayı sürdürüyor.

VOA


ETİKETLER : cep telefonu Aydoğan Özcan
Diğer Amerika haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.4764 5.4862
€ EURO 6.1672 6.1783
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem