sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

‘Kaşıkçı Emri Suudi Hükümetinin En Üst Seviyelerinden Geldi’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde talimatın Suudi Arabistan hükümetinin en üst seviyelerinden geldiğini belirtti
Bu haber 2018-11-03 11:35:59 eklenmiş ve 279 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde talimatın Suudi Arabistan hükümetinin en üst seviyelerinden geldiğini belirtti.

Washington Post gazetesi için makale kaleme alan Erdoğan, “Uluslararası toplumun sorumlu üyeleri olarak, Kaşıkçı cinayetinin arkasındaki kukla ustalarının kimliklerini ortaya çıkarmalıyız” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman’ın cinayetin talimatını verdiğine inanmadığını kaydetti. Erdoğan, “Kral Selman’ın Kaşıkçı’ya saldırı emrini verdiğine bir an bile inanmadım” dedi.

Türkiye’nin Riyad’la dostluğunun, “gözlerimizin önünde cereyan eden önceden planlanmış cinayete gözlerini kapayacakları anlamına gelmediğini” kaydeden Erdoğan, “Hiçbir ülke bir daha asla bir NATO müttefikinin topraklarında bu tür eylemler sergilemeye yeltenmemeli. Eğer bu uyarıya kulak tıkayan olursa, ağır sonuçlara maruz kalacaklar” dedi.

Erdoğan yazısında Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ı direkt suçlamazken, “Kaşıkçı’yı öldürme emrinin Suudi hükümetinin en üst seviyelerinden geldiğini biliyoruz” ifadesini kullandı.

Washington Post gazetesi için köşe yazıları yazan ve yazılarında Suudi hükümetini eleştiren Cemal Kaşıkçı, evlilik belgeleri için 2 Ekim’de İstanbul’daki Suudi Arabistan konsolosluğuna girdikten sonra kayıplara karışmıştı. Suudi hükümeti önce Kaşıkçı’nın konsolosluktan ayrıldığını öne sürmüş ancak daha sonda gazetecinin yumruklu bir kavgada hayatını kaybettiği açıklamasında bulunmuştu.

Erdoğan’ın danışmanlarından Yasin Aktay Amerikan haber ajansı AP’ye yaptığı açıklamada, Kaşıkçı’nın cesedinin önce parçalara ayrıldığını, daha sonra da asit ya da diğer kimyasallar kullanarak ortadan kaldırıldığını düşündüğünü söyledi. Aktay, Kaşıkçı’nın cesedinin bir ay sonra hala bulunamamış olmasının “başka bir izahatı olamayacağını” kaydetti.

VOA


ETİKETLER : kaşıkcı Erdoğan
Diğer Türkei haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.4764 5.4862
€ EURO 6.1672 6.1783
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem