sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

"Avrupa, ideolojik bir mutasyonla karşı karşıya"

EMİSCO Sözcüsü Veysel Filiz: - "İslamofobik arka planı olan yeni Avrupa popülizmi, İslam karşıtlığını ve Müslüman düşmanlığını bir kültür haline getirdi. Bunun iki temel aktörü var, biri medya diğeri de siyaset" - "Avrupa ya hümanist değerlerine dönecek ya da Müslümanları hedef alan, saldıran, nefret suçunu normalleştiren bir döneme girecek"
Bu haber 2018-10-23 12:07:25 eklenmiş ve 615 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Sosyal Uyum için Avrupalı Müslümanlar Girişimi (EMİSCO) Sözcüsü Veysel Filiz ile Roma'da, İtalya Dışişleri Bakanlığında, İtalya'nın Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Dönem Başkanlığı kapsamında "Ayrımcılık ve Hoşgörüsüzlükle Mücadele" konulu konferansı esnasında bir görüşme gerçekleştirdik.


Bu vesileyle, Avrupa kurumlarının görüşlerini dikkate aldığı EMISCO’nun faaliyetleriyle birlikte Avrupa’daki konjonktürü ele alma imkanımız oldu. Veysel Filiz, yaptığı açıklamada, Avrupa'daki bazı ülkelerde Türkiye karşıtlığının arka planında İslamofobi bulunduğuna işaret etti.


Bazı ülkelerin tarihi nedenlere bağlı "paranoya" yüzünden bazılarının ise AB bağlamında güçlü bir Türkiye istemediği için karşıtlık yaptığını anlatan Filiz, "Avrupa, ideolojik bir mutasyonla karşı karşıya ve kendini oluşturan değerlerle artık tamamen ters düşmüş bir duruma geliyor." dedi.
Avrupa'nın geçen yıllar içinde değerler bakımından geri gittiğini aktaran Filiz, İslamofobi ve bu tür söylemlerin önce normalleştiğini, sonra da kurumsallaştığını kaydetti.
Bazı ülkelerin başörtüsü ve helal kesim gibi değerlere karşı kararlar aldığını hatırlatan Filiz, şöyle konuştu:
"Geldiğimiz noktada, İslamofobik arka planı olan yeni Avrupa popülizmi, İslam karşıtlığını ve Müslüman düşmanlığını bir kültür haline getirdi. Bunun iki temel aktörü var, biri medya diğeri de siyaset. Medya bunu kınamayarak ve bu söylemleri yayarak güçlendirdi. Popülist siyaset de Avrupa'daki krizlere karşı çözüm üretmektense toplum içindeki uçları güçlendirerek aşırı sağcı, ırkçı ideolojiyi siyasetin merkezine aldı. Geleneksel partiler de normal şartlarda buna karşı koymaları gerekirken, bu söylemlerden bir kısmını kendi politikalarında yaygınlaştırdılar. Bugün bu bakımdan çok önemli bir ideolojik mutasyona yol açacak bir kararın verilmesi gerekiyor. Avrupa ya sürekli bahsettiği hümanist değerlerini somut olarak uygulayacak ya da tamamen 1933'ten sonra ortaya koyduğu nefret sürecinin aynısını yaşayarak Müslümanları hedef alan, onlara saldıran ve nefret suçunu normalleştiren bir döneme girecek ki bu durum 21. yüzyılın başında karanlık bir Avrupa gerçeğinin bütün Müslümanları hedef alması anlamına gelecektir."
AP seçimlerinde popülist-İslamofobik akım güçlü bir grupla parlamentoya girebilir ve bunun AB’nin oluşum felsefesine ters düştüğü gibi Brexit gerçeği de göz önünde bulunursa içe kapanış döneminin başlangıcı olacağına işaret eden Filiz, bu noktada da Avrupa'daki Müslümanlar için garantör ülke konumunda olan Türkiye'nin gelişmeleri yakından takip etmesi gerektiğini vurguladı.

Avrupa'nın Mısır'daki darbe, Türkiye'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, Terörle mücadele’de PKK samimiyetsizliği, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi gibi konularda iyi sınav veremediğinin altını çizen Filiz, AB'nin bu hususlarda da samimi olmadığı, ikili oynadığı için popülist akımları güçlendirdiğine ve aslında kendi kendini dağıttığına dikkati çekti.


ETİKETLER : Veysel Filiz Emisco
Diğer Europa haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.4764 5.4862
€ EURO 6.1672 6.1783
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem