sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Devlet Bahçeli İttifaka Noktayı Koydu

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Geldiğimiz noktada 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz artık kalmamıştır" dedi
Bu haber 2018-10-23 10:12:36 eklenmiş ve 226 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Türkiye’de Başkanlık Sistemi’nin hayata geçirilmesi başta olmak üzere iktidar partisi AKP ile “Cumhur İttifakı” adı altında ortak politikaları izleyen MHP, “hükümlülere af uygulaması” ve “andımız” meseleleri üzerine Devlet Bahçeli yerel seçimlere ittifak ile girmeme kararını açıkladı

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin meclisteki grup toplantısında bu konuda önemli mesajlar verdi. Bahçeli 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak AK Parti dahil olmak üzere herhangi bir parti ile ittifaka gitmeyeceklerini söyledi. MHP daha önce aralarında İstanbul'un da bulunduğu bazı şehirlerde AK Parti ile ortak aday çıkaracaklarını söylemişti.

Bahçeli grup konuşmasında MHP'nin ceza indirimi önerisinin arkasında olduğunu söyledi ve bu tekliflerinden geri adım atmayacaklarını belirtti. Bahçeli, "MHP olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak, bir tarafın reddedilmesiyle, geri adıma zorlanmasıyla, yok sayılmasıyla, tez ve önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalamayacaktır. Hiçbir ittifak diğer tarafın tahakküm ve dayatmasıyla, üstten bakmasıyla, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır" dedi.

Bahçeli ayrıca, "Samimiyet, safiyet, eşitlik ve dürüstlük olmadan eşitler arasıilişki sürdürülemeyecektir. Adalet ve Kalkınma Partisi içinde ittifak çabalarını dinamitlemek için sürekli faaliyet içinde olanlar sevinç taklaları atabilirler. Heyetler görüştü görüşmedi, oldu olmadı, yasal zemin vardı yoktu, tartışmalarına son vermenin vakti gelmiştir" diye konuştu.

Bahçeli Ak Parti'yle yapılmış ittifakı kronikleşmiş süreç olarak tanımladı ve bunu uzatmanın anlamı ve alemi yoktur dedi.

Seçimler sonrasında MHP’nin siyasi suçlular dışındaki hükümlüleri kapsayacak şekilde “af” uygulanması için yasa çıkarılması talebiyle ilişkilerde gerilim başlamıştı. MHP, af konusunda yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na geçen ay sunmasıyla birlikte gözler AKP’ye çevrilmiş ancak Erdoğan, “Devlet eliyle ancak devlete karşı işlenmiş suçlara af çıkarılması” görüşünü savunması üzerine müzakerelere geçilmişti. Erdoğan, geçen hafta bizzat Bahçeli’yle bir araya gelerek Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimler için “Cumhur İttifakı”nın sürdürülmesini ele almıştı. Ancak geçen hafta Danıştay’ın kararıyla AKP Hükümeti’nin ilköğretim okullarında okutulmasını kaldırdığı “Andımız” uygulamasına devam edilmesi meselesi ortaya çıkmıştı. MHP, siyasi çizgisi milliyetçi ideoloji nedeniyle yargı kararına saygı gösterilerek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) “Andımız” okutulmasını talep etti. Bu talebe AKP’nin sıcak bakmaması ve hatta MEB’in Danıştay’ın kararına itiraz edeceğini duyurması ittifak ilişkilerini sertleştirdi.

Bahçeli, ittifak konusuna adeta kapıyı kapattıklarını dile getirdiği sözleri öncesinde ise AKP’yle ilk gerilim konusu “af” meselesine değinerek, MHP’nin hapishaneleri boşaltma niyeti olmadığını söyledi. Bahçeli, “24 Eylül 2018 Pazartesi günü TBMM'ye sunduğumuz kanun teklifi mana ve muhtevası itibariyle bir af değildir. bazı suçlarla ilgili ceza sürelerinden şartlı indirim ile tutuklu ve hükümlülerin salıverilmesine ilişkin kanun teklifidir. Teklifimizin tartışmasız arkasındayız. Seçim beyannamemizde ne demişsek onu seslendiriyoruz. Gevşeme vazgeçmek geri dönüş yok. Konuşmayalım mı düşünmeyelim mi? İstisnalar hariç cezaevinde bulunanlar insan değil mi? Onların hayata dönme hakları yok mu? Alayını birden fırınlara atıp yakalım mı? Bunları topluma kazandırmak için siyaset sorumluluk almasın mı? Uyuşturucu ile MHP'nin ismini yan yana getirmek cehalet değilse cinayettir. Uyuşturucu baronlarını konuşan yoktur. Ne bekleniyor kader kurbanlarından? Hadi baronların yakasından tutalım. MHP teklif metninden asla taviz vermeyecek ilk gün ne söylemişse karar anı geldiğinde aynısını cesaretle dile getirecektir. Oyun bozanlık yapmıyoruz” diye konuştu.

Bahçeli, MHP’nin “Andımız” konusundaki hassasiyetini de vurgulayarak, konuyu “kırmızı çizgi” olarak niteledi. Bahçeli, “Andımız Türk milletinin ruh kökünde doğmuştur. Danıştay çözülme sürecinin kötü bir hatırasını söküp atmıştır. Elbette doğru yapmıştır. Neymiş Danıştay hukuka uygunluk denetiminin sınırlarını aşmış bunların hepsi zırvadır uydurmadır temelsizdir. Papaz kararına ses çıkaramayanlar Andımızın okunacağını duyunca ayağa kalkmışlar kanundan hukuktan bahsetmeye başlamışlar. Bu tespiti yapanların milli kimlikten ne anladıkları şaibelidir. Türküm demek ayıp mıdır? Bize kırmızı çizgi hatırlatması yapan gafiller unutmasınlar ki MHP'nin kırmızı çizgisi Türklüğün varlığı ve bekasıdır. Türk olmanın bedeli varsa can feda olsun” ifadelerini kullandı.

 

VOA


ETİKETLER : Devlet Bahçeli ittifak
Diğer Türkei haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.4764 5.4862
€ EURO 6.1672 6.1783
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem