sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Londra’da Brexit Karşıtı Yüzbinler Sokaklara Döküldü

İngiltere, Avrupa Birliği’nden ayrılık kararını net bir şekilde uygulamaya koyamayınca AB’de kalma yanlıları başkent Londra’da büyük bir gösteri düzenledi. Gösteri, Brexit görüşmelerinde taraflar arası pazarlıkların çıkmaza girmesini izliyor
Bu haber 2018-10-21 11:46:10 eklenmiş ve 533 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-İngiltere, Avrupa Birliği’nden ayrılık kararını net bir şekilde uygulamaya koyamayınca AB’de kalma yanlıları başkent Londra’da büyük bir gösteri düzenledi. Gösteri, Brexit görüşmelerinde taraflar arası pazarlıkların çıkmaza girmesini izliyor.

Londra’da Hyde Parkı yakınındaki eylemi düzenleyenler, öğlen toplanan 100 bin kadar göstericinin sayısının saatler sonra 700 bine ulaştığını bildirdi.

İyi organize edilmiş bir etkinlikle karnavala dönüşen eylemde göstericiler ellerinde sert siyasi mesajlar içeren pankartlarla, şarkılar, danslar eşliğinde yürüdü. Polis varlığı çok fazla göze çarpmazken Parlamento meydanına doğru yürüyüşün her noktası, canlandırmalı, tiyatrolu, kuklalı yaratıcı protestolara da sahne oldu.

Twitterda #PeoplesVote diye adlandırılan eyleme katılanlar Brexit pazarlıklarında son aşamanın kendilerine sorulması, yani yeni bir referandumla kendi geleceklerini tayin etme hakkı istedi.

Haziran 2016’da yapılan Brexit referandumunda yüzde 48’e karşı 52 Avrupa Birliği’nden ayrılık yönünde karar çıkmıştı. Theresa May hükümeti, ayrılık sürecini pürüzsüz bir şekilde yürütme görevini üstlenirken, yeni referandum çağrılarını reddediyor. Hükümet referandumun yenilenmesini demokratik iradeye saygısızlık olarak görüyor. Ancak bugün Londra’daki gösteriye katılanlar, kendi geleceklerinin söz konusu olduğunu savundu.

 
 

Resmi ayrılık tarihi 19 Mart 2019 olarak belirlendi. Ancak şimdiden ülke ekonomisi yavaşladı. Belirsizlik, iş ve para kayıplarına yol açıyor. Hükümet bölünmüş durumda. İngiltere’ye bağlı Kuzey İrlanda ve İrlanda Cumhuriyeti’ni ayıran fiziksel sınır kalkınca gelen huzur, şimdi uzaktan göz kırpan bir tehdit haline geldi. Avrupa Birliği de sert tavrına rağmen İngiltere’nin ayrılmasını istemiyor.

 

VOA


ETİKETLER : brexit
Diğer Europa haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.4764 5.4862
€ EURO 6.1672 6.1783
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem