sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Gayrimenkulün devleri Avrupa seferine çıkıyor.

Türkiye'den ev alan yabancıya vatandaşlık bedelinin 250 bin dolara indirilmesinden sonra inşaat sektörü harekete geçti. Türkiye’nin lider gazetesi Sabah da, gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileriyle Avrupa’da yaşayan gurbetçi yatırımcıları bir araya getirmek için kolları sıvadı.
Bu haber 2018-10-09 14:58:10 eklenmiş ve 1022 kez görüntülenmiştir.

Gayrimenkulün devleri Avrupa seferine çıkıyor

Türkiye'den ev alan yabancıya vatandaşlık bedelinin 250 bin dolara indirilmesinden sonra inşaat sektörü harekete geçti. Türkiye’nin lider gazetesi Sabah da, gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileriyle Avrupa’da yaşayan gurbetçi yatırımcıları bir araya getirmek için kolları sıvadı. 20-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinliğin ilk durağı Almanya’nın Berlin şehri olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilecek buluşmaya Emlak Konut GYO, Kiptaş, Artaş, Nef, Kuzu Grup, Teknik Yapı ve Gap İnşaat katılacak. Sınırlı sayıda konutun yatırımcıya tanıtılacağı organizasyon TITANIC Chaussee Berlin Hotel’de 3 gün boyunca sürecek. Bir sonraki buluşma ise 27-29 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşecek.

Gurbetçiye büyük fırsat

Kurdaki artış, yabancılar ve yurtdışında yaşayan gurbetçiler için Türkiye'yi cazip hale getirdi. Ev almaya koşan yabancı yükselen döviz kuru karşısında daha avantajlı fiyatlarla konut alma imkanına kavuştu. Yabancılara yapılan konut satışları; 2018 yılı ikinci çeyrek sonu itibarıyla, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,15'lik büyüme ile 11 bin 816 adet seviyesine yükseldi. Bu veriler, konut alıcısının, kredi faizinin yükselmesiyle, firmaların sunduğu kampanya ve ödeme seçeneklerini değerlendirdiğini gösteriyor.

Banka faizi yok, 31 Ekim son gün

Türk inşaat sektörünün temsilcileri dolardaki artışa ve konut kredisi faizlerinin yükselmesine inat gayrimenkul alımını kolaylaştırmak için dev kampanyaya başladı. 31 Ekim’e kadar sürecek tarihi kampanyada konut kredisi faizleri yüzde 2’lerder 0.98'e çekildi. Peşinat ödemeleri düşerken, konut fiyatlarında da indirim yapıldı. Kampanyanın en çok talep edilme nedeni gurbetçi vatandaşın bankalardan kredi çekmesinin önüne geçmek oldu. İnşaat sektörünün öncü firmaları, tüketiciye kendi bünyelerinde taksitlendirme imkanı sağlayacak.

600 bin lira cepte kalıyor

Tarihi kampanya kapsamında en çok dikkat çeken fırsat ise vatandaşın döviz veya altından gayrimenkule yönlendirilmesi. Peşinat tutarının döviz veya altın cinsinden yatırılması durumunda o günün Merkez Bankası kuru dikkate alınacak. Merkez Bankası'nın kuruna göre endekslenen tutar 12 ay sonraki veriyle karşılaştırılacak. Karşılaştırmada yüksek olan kur dikkate alınacak. Fark oluşması durumunda tutar konut alıcısının taksitlerinden düşürülecek. Hesaplamalara göre, mevcut faizlerle 500 bin liralık ev alan bir vatandaş 400 bin lira kredi çektiğinde toplam maliyet 1 milyon 240 bin TL oluyor. Kampanyayla birlikte 500 bin TL'lik ev için ödenecek maliyet 640 bin TL'ye düşüyor. Yani 600 bin TL vatandaşta kalıyor.

 


ETİKETLER : Gayrimenkulün devleri Avrupa seferine çıkıyor berlin
Diğer Türkei haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3505 5.3601
€ EURO 6.0880 6.0990
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem