sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

AGİT diplomatik delegasyonlarına 'medeniyet' ve 'fıtrat' çağrısı

AGİT’in Varşova’da düzenlediği İnsan Hakları toplantısında Sosyal Uyum için Avrupalı Müslümanlar Girişimi - EMISCO, İslamofobinin geldiği noktaya işaret ederek artık tüm göstergeler alarm veriyor dedi. Bu çıkışa yanıt olarak, 57 katılımcı üyesi olan AGİT’in İslamofobiyle mücadele Özel Temsilciliği görevini yürüten Doç Dr Bülent Şenay Hoşgörüsüzlük ve Ayrımcılıkla Mücadele oturumunun açılışında Avrupalıları sarsan önemli açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2018-09-27 07:32:19 eklenmiş ve 449 kez görüntülenmiştir.
MEDYABERLİN-AGİT Başkanlığı Müslümanlara karşı Ayrımcılık ve Tahammülsüzlükle Mücadele Özel Temsilcisi Doç. Dr. Bülent Şenay, Varşova'da yapılan AGİT İnsani Boyut Uygulama Toplantısında 57 katılımcı ülkenin diplomatik delegasyonlarına ve STK’lara çağrıda bulundu. "Medeni toplum çabası ve fıtratın ıslah ve ihyasının her zamankinden daha acil bir mesele haline geldiği" ni vurgulayan konuşmasında,  Şenay, "İslam karşıtlığına ve müslüman nefretine son verilmesine yönelik hukuki tedbirlerle ve kültürel politikaların aciliyetine, müslümanların çağdaş toplumların huzurlu geleceğinin en önemli unsuru olduğuna" işaret etti. 57 ülke delegasyonuna yaptığı hitapta, İslam ve müslüman düşmanlığının bir ırkçılık türü olduğunu, aynı zamanda Myanmar'dan Ortadoğu'ya, en son İdlib krizi de dahil çatışmaların yansımalarıyla, mülteci krizinin İslamofobiyi beslemesine izin vermeyen siyasi yaklaşım ve söylemlere ihtiyaç olduğunu hatırlattı.  Ortak çalışmanın, güven inşasının ve sorumluluğun, kamu ve göçmen politikalarında medeni bir toplumsal bilincin inşası için önemini anlattı. Özel Temsilci Şenay, son olarak ifade özgürlüğünün hakaret özgürlüğü olmadığını, ırkçı sapkınlığa alet edilmemesini sağlayan hukuki düzenlemelerin yapılması çağrısında bulundu.

Genel oturumların yanı sıra Avrupa’nın en etkin STK’larından biti olan Sosyal Uyum için Avrupalı Müslümanlar Girişimi - EMISCO, merkezi Brüksel'de bulunan düşünce kuruluşu ThinkOut, Londra’dan CAGE ve Paris’ten CJL ile birlikte "Müslüman ve Göçmen karşıtı oluşumlara karşı Sivil Cephe" konulu bir yan etkinlik düzenledi. Etkinlikte konuşan EMISCO Sözcüsü Veysel Filiz, popülist ve aşırı sağ eğilimli siyasi hareketler, onların destekçisi bir kısım medya ve maalesef bazı sivil toplum kuruluşları son yıllarda islamofobik eksendeki söylemlerini yeni bir zemine oturtmayı başardılar. Bu gelişmelerin sonucunda, islam karşıtlığını ve Müslüman düşmanlığını, göçmen ve mülteci karşıtlığıyla birleştiren bu gruplar, nefret söylemini normalleştirmenin de ötesine geçerek bir kültür haline getirdiler dedi.

İslam karşıtlığının, Müslüman düşmanlığının, göçmen ve mülteci karşıtlığının siyasi literatürde kazandığı boyutu dillendiren Veysel FİLİZ, bu durumla karşı karşıya kalan ülkelerin tepki koymaları için çağrıda bulunmak, aynı zamanda olası bir sivil cephe için çağrı yapmak için Varşova’da olduklarını söyledi. Bahsedilen nefret çerçevesi, kamusal politikaların oluşumunda temel ilke olarak kabul görmeye başladı ve Batı'da adeta bir kültüre dönüşmekte diyen Filiz, bu duruma gelirken popülist siyasetçilerin oynadıkları rol son derece belirleyici olmuştur diyerek, bugün Avrupa'da aşırı siyasi söylem normalleşmişse siyasetçilerin bir çoğunun önyargıları beslediklerinden kaynaklanmıştır dedim. Ancak medyanın ve bir çok sivil kuruluşun sessiz kalması da bu gelişmeleri kolaylaştırmıştır diyerek genel kurul toplantılarına geçen EMİSCO Sözcüsü Veysel FİLİZ çağrısına devam etti.

AGİT üyesi 57 ülke temsilcisinin katıldığı Genel kurulda yaptığı açıklamada insanların kültürel aidiyetine veya görüntüsüne göre sistemik bir devlet ırkçılığına maruz kaldıklarının altını çizen Veysel Filiz, normalleşmiş ve kurumsallaşmış bir İslamofobi son evrede siyasi ve medyatik bir kültür haline gelmiştir dedi. AGİT katılımcı ülkelerine çağrı yaparak nefret yerine karşılıklı anlayış ve birlikte yaşayabilme kültürünün geliştirilmesine katkı sağlamak ortak geleceğimiz için zaruridir diyen Veysel Filiz, EMISCO’nun kendine düşen görevi yerine getireceğini sözlerine ekledi.

ETİKETLER : veysel filiz Emisca
Diğer Europa haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.5498 5.5598
€ EURO 6.3900 6.4015
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem