sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Ditib'e Bağlı Camilerin Kira Sözleşmeleri Uzatılmıyor .

Ditib Berlin'deki Orhan Gazi Cami kira sözleşmesi uzatılamaması Cami cemaatini yeni yer kiralama çalışmalarına yönelmesi neden oldu . Özellikle son aylardaki Ditib'e yönelik politik bakış kendilerine yer kıralamadan korkan ve çekinen ev sahiplerine kadar vardı.
Bu haber 2018-09-14 16:09:13 eklenmiş ve 1307 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN - Ditib Berlin'deki Orhan Gazi Cami kira sözleşmesi uzatılamaması Cami cemaatini yeni yer kiralama çalışmalarına yönelmesi neden oldu . Özellikle son aylardaki Ditib'e yönelik politik  bakış  kendilerine yer kıralamadan korkan ve çekinen ev sahiplerine kadar vardı.

Orhan Gazi Cami  Dernek Başkanı  Mehmet Alankaya  ''Bizim politik söylemlerden uzak ,,kapımızın herkese açık olması  bizlerin bu mekanda yaklaşık 30 yıldır olmamızın sebebidir. Malesef  burdan çıkmak zorundayız ama esas sıkıntılı olan bize kiralık yer verilmemesi . Bu sebepden dolayı yönetimin aldığı kararla yer satın alma yoluna gittik . Çalışmalarımız hızla sürerken tabiki kendi yerimizde Berlin'de hizmetimize devam edeceğiz .''dedi.
Başkan Mehmet Alankaya  Orhan Gazi Cami'nin sosyal etkinlerinde kadınların büyük görev aldıklarını bunu gönüllü faliyetlerle hayatlarına kattıklarını söyledi. 

Mehmet Alankaya son olarak yeni satın alınacak cami yeri için tüm müslümanların maddi ve manevi desteiğini beklediği  ve şimdiden teşekkürlerini medyaberlin vasıtası ile ilettiğini ekledi.

 

Orhan Gazi Cami Din Görevlisi  Yusuf Dilek ise 3 senedir görev yaptığı caminin mekanından cıkmak zorunda olması kendisini ve cemaatini üzsede yeni bir mekanda ibadetlerine devam edeceklerini söyledi .Yusuf Dilek ''Camimize sadece Türkler gelmemektedir .Arab ve Afrikalı müslümanlarında geldiğini ibadetlerini burda yaptıklarını söyledi .''

 

Yusuf Dilek  şuan 80 çocuk din ve ahlak eğitimi ile camimizin geleceğe yönelik Almanya'ya güzel insan ve müslüman yetiştiriyoruz. 

Yusuf Dilek başlatılan kampanya ile yeni cami mekanı satıl alma   meselesini cemaatlerinin sahiplendiklerini ekledi .

 

FOTO-HABER:MUSTAFA EKŞİ


ETİKETLER : Orhan Gazi Cami Mehmet Alankaya Ditib
Diğer Berlin haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3710 5.3807
€ EURO 6.0755 6.0865
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
A.Ö.L.
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
DÜNYA
Adalet Bakanlığı
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem