sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

AB’li Parlamenterlerden Türkiye’ye Destek

Trump yönetiminin Türkiye’den çelik ve alüminyum ithalatında gümrük vergilerini iki katına çıkarması ve iki bakana yaptırım kararı Avrupa Birliği’nin de gündeminde. Avrupa Parlamentosu’nun partiler üstü bir platformu olan Türkiye Forumu’ndan Türkiye ve ABD arasında yaşanan gerilime ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, “ABD ve Türkiye arasında gittikçe derinleşen diplomatik krizi kaygıyla izliyoruz.
Bu haber 2018-08-14 17:18:37 eklenmiş ve 1392 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-Trump yönetiminin Türkiye’den çelik ve alüminyum ithalatında gümrük vergilerini iki katına çıkarması ve iki bakana yaptırım kararı Avrupa Birliği’nin de gündeminde. Avrupa Parlamentosu’nun partiler üstü bir platformu olan Türkiye Forumu’ndan Türkiye ve ABD arasında yaşanan gerilime ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, “ABD ve Türkiye arasında gittikçe derinleşen diplomatik krizi kaygıyla izliyoruz. Trump’ın açıkladığı gümrük vergilerini iki katına çıkarma kararının zaten krizde olan Türk ekonomisi üzerinde önemli etkisi olacak” denildi. Avrupa Birliği’nin “ulusal güvenlik kaygılarına dayanarak uygulanan bu gümrük vergilerini” meşru olarak görmediği ve Dünya Ticaret Örgütü kurallarına da aykırı bulduğu vurgulandı.

Açıklamada, Türk Lirası’nda ciddi değer kaybının Türk tüketicileri derinden etkilediği vurgulandı. Türkiye’nin ekonomik istikrarsızlığının kimsenin çıkarına olmadığının da altı çizildi. Yazılı açıklamada “AB’nin en büyük ticaret ortaklarından biri olarak, ekonomik açıdan müreffeh, istikrarlı ve demokratik bir Türkiye bizim de çıkarımıza” ifadesi kullanıldı.

Avrupa Parlamentosu Türkiye Forumu açıklamada siyasi konular ve insan haklarına ilişkin kaygıların uygun kanallar aracılığıyla ele alınması gerektiği belirtildi. “İki NATO müttefiki olan ABD ve Türkiye’yi sorunları yapıcı ve diplomatik diyalog ile çözmeye teşvik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

VOA


ETİKETLER : avrupa eu
Diğer Wirtschaft haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.4625 5.4724
€ EURO 6.1622 6.1733
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem