sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

'Bu katliamlar 15 Temmuz'u yapmaya kalkışan hainlerin bir parçası'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş, PKK'nın Silvan, Sivas, Erzurum ve Başbağlar'da yaptığı katliamlara ilişkin, "Bunlar 15 Temmuz'u yapmaya kalkışan vatan hainlerinin bir parçasıdır." dedi.
Bu haber 2018-07-01 11:28:37 eklenmiş ve 719 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-ERZİNCAN

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, PKK'nın 1993 yılında Sivas, Erzurum, Diyarbakır'ın Silvan ilçesi ve Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde yaptığı toplu katliamlara ilişkin, "Bunların hepsi 1993 yılında birkaç ay içinde peş peşe yaşanan hadiselerdir. Bütün bunları yapan kimlerdir? Vatan hainleridir. Bunlar 15 Temmuz'u yapmaya kalkışan vatan hainlerinin bir parçasıdır." dedi.

Ataş, 5 Temmuz 1993'te teröristlerce katledilen 33 kişi için Başbağlar'daki Kültür Evi önünde düzenlenen anma törenine katıldı.

Mustafa Ataş, burada yaptığı konuşmada, 24 yıl önce 33 vatan evladının kalleşçe ve hunharca katledildiğini söyledi.

Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Ataş, "Sivas Madımak Otel'de 2 Temmuz 1993 tarihinde 33 vatandaşın provokasyon sonucu öldürülmesinden 3 gün sonra Başbağlar’da yapılan katliamla milletin hassas duyguları harekete geçirilmeye çalışıldı. Başbağlar katliamı, özellikle burayı seçmek suretiyle bu ülkenin, bu milletin en hassas duygularını harekete geçirmek suretiyle acaba bugün de planlandığı gibi 'bu ülkede bir çatışma meydana getirebilir miyiz?' diye sinsi planların sonucudur." dedi.

"Katliamları yapanlar, ülkenin kardeşliğini hazmedemeyenlerdir"

"Bu millet, zor bir coğrafyada, bin yıllık tarihte Alevi, Sünni, Kürt, Türk ve diğer etnik yapılarla yıllardır kardeşçe yaşanmasını becerebilmiş bir toplumdur." diyen Ataş, 1993 ve 1994 yıllarının ülkenin terör olaylarının en karanlık yılları olduğuna dikkati çekti.

1993 yılında Silvan, Sivas, Erzurum ve Başbağlar'da vatandaşların şehit edildiğini dile getiren Ataş, şöyle devam etti:

"Bunların hepsi 1993 yılında birkaç ay içinde peş peşe yaşanan hadiselerdir. Bütün bunları yapan kimlerdir? Vatan hainleridir. Bunlar 15 Temmuz'u yapmaya kalkışan vatan hainlerinin bir parçasıdır. Bu ülkenin asla kalkınmasını istemeyenlerdir. Bu ülkenin kardeşliğini hazmedemeyenlerdir. Bu ülkede Kürtler ile Türklerin birlikte yaşamasını hazmedemeyenlerdir. Bu coğrafyada Aleviler ile Sünnilerin kardeşçe yaşamasını hazmedemeyenlerdir."

"Sivas dosyasının yeniden ele alınması gerekiyor"

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu da Sivas ve Başbağlar'daki katliamların aynı kişilerin senaryoları olduğunu belirtti.

Bu olayları gerçekleştirenlerin, milleti birbirine düşürmeyi amaçladığını ifade eden Yapıcıoğlu, "Allah'a hamd olsun hainlerin planları tutmadı ve hiçbir zaman da başarılı olamayacaklar. Olayın mağdurları adına hükümetten sayın bakanımızdan bir talebimiz vardır. Başbağlar katliamının sanıkları derdest edilip yargı önüne çıkarılsın istiyoruz. Yani faili meçhul kalmasın bu olayın üstü örtülmesin, zaman aşımına terk edilmesin. Sivas dosyasının yeniden ele alınması gerektiği düşüncesindeyiz." dedi.

Muhabir: Barış Yalçınkaya, Kemal Ozdemir(AA)

 

ETİKETLER : sivas erzincan
Diğer Wirtschaft haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.3412 5.3508
€ EURO 6.0565 6.0674
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem