“SİMURG” adlı heykel sergisine davet

Doç. Dr. Sezer Cihaner Keser tarafından Berlin Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB - Türkischer Bund Berlin-Brandenburg) Merkez binasında18 Haziran 2018 pazartesi günü açılacak “SİMURG ”adlı Heykel Sergisinde ahşap, döküm ve karışık teknik malzemeler kullanılarak üretilmiş 14 heykel sergilenecektir. Sergi, başlığını Doğu ve Fars kozmolojisinin efsanelerinden birisi olan Simug kuşundan alıyor.
Bu haber 2018-06-12 06:55:01 eklenmiş ve 323 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN- Doç. Dr. Sezer Cihaner Keser tarafından Berlin Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB - Türkischer Bund Berlin-Brandenburg) Merkez binasında18 Haziran 2018 pazartesi günü açılacak  “SİMURG ”adlı Heykel Sergisinde ahşap, döküm ve karışık teknik malzemeler kullanılarak üretilmiş 14 heykel sergilenecektir. Sergi, başlığını Doğu ve Fars kozmolojisinin efsanelerinden birisi olan Simug kuşundan alıyor.

Evrensel ve metaforik anlamlar barındıran, Doğu efsanelerine göre olgunlaşma, sonsuzluk, küllerinden yeniden doğma ve ölümsüzlük temsili olan  “ Simurg” sergisinde sanatçı, daha önce Nuh Nevi’den Serisinde de ele aldığı “insanın içindeki korkularla yüzleşme, daha barışçıl bir dünyaya erişme hayalinin temsilini” evrensel bir efsanenin yeniden yorumlanması ile sanatsal üretimler yaparak ortaya koyma çabasındadır.Sergi Sanatçının insanlık tarihinde önemli efsanelerden hareketle çalıştığı, sanatsal yaşamındaki yedinci kişisel heykel sergisidir.

18 Haziran Pazartesi günü saat 18 de açılacak sergi Oranienstr. 53 10969 Berlin adresinde bulunan  TBB merkezinde 29 Haziran 2018 tarihine kadar gezilebilecektir.

Tüm sanatseverler sergiyi izlemek üzere davetlidir.


ETİKETLER : sanat TBB
Diğer SANAT haberleri
Android apk indir

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 6.1360 6.1471
€ EURO 6.9501 6.9626
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem