sex shop
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Avusturya'da aşırı sağ karşıtı gösteri

Avusturya'nın başkenti Viyana'da bir grup gösterici, Avusturya'nın Nazilerden kurtuluşunun yıl dönümünde hükümet ortağı aşırı sağcı parti ve 'Neonazi' oluşumları protesto etti.
Bu haber 2018-05-08 20:42:55 eklenmiş ve 237 kez görüntülenmiştir.

MEDYABERLİN-VİYANA 

Avusturya'nın başkenti Viyana'da göstericiler, ülkenin Nazilerden kurtuluşunun yıl dönümünde yönetimdeki aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) ve Neonazi hareketlere karşı gösteri düzenledi.

Başkentin önemli meydanlarından Karlspltaz'da toplanan göstericiler, "Yönetimde Nazilere hayır", "Hatırlamak mücadele etmektir. Faşizme ve savaşa hayır" yazılı pankartlar açtı.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı eylemde, Ring caddesini trafiğe kapatan göstericiler, Schmerling meydanına yürüdü.

Gösteriyi düzenleyen Aşırı Sağla Mücadele (OGR ) adlı sivil toplum kuruluşunun sözcüsü Kaethe Lichtner, 8 Mayıs 1945'de İkinci Dünya Savaşı'nın bitmesiyle, başta Avrupa olmak üzere bütün dünyanın, insanlık tarihinin en kötü olaylarının yaşanmasına neden olan Nazilerden kurtulduğunu anlattı.

Lichtner, Nazi zulmü nedeniyle milyonlarca insanın yaşamını yitirdiğini, Nazi kurbanlarını anmanın, faşizmle mücadele etmekten geçtiğini söyledi.

Koalisyon ortağı aşırı sağcı FPÖ'nün, her gün sığınmacı ve yabancı karşıtı, sosyal adaleti sarsan yasaları hayata geçirmeye çalıştığına işaret eden Lichter, "Kurz ve Strache, toplumun çoğunluğunun haklarına saldırıyor. Bu geniş katılımlı gösteriyle bir kez daha yabancı nefreti ve savaş çığırtkanlığının nasıl sonuçlar doğurduğunu hatırlatmak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Musevi Öğrenci Hareketi Sözcüsü Noah Scher de Nazi döneminde, toplama kapları başta olmak üzere yaşamını yitiren ve Nazi zulmüne maruz kalan aile fertlerinin anılarını aktardı.

Scher, tarihte yaşanan bu kötü tecrübeden herkesin ders alması gerektiğini vurgulayarak, faşizm, ırkçılık ve antisemitizm gibi, toplumları zehirleyen görüşlere karşı uyanık olunması çağrısında bulundu.

Aşırı sağcı FPÖ'nün nefret söyleminin, yalnız Musevileri değil ülkede yaşayan bütün azınlıkları tehdit ettiğinin alını çizen Scher, "Aşırı sağcı FPÖ ile yapılacak her türlü işbirliği ve girişime karşıyız. Biz her tülü ayrımcılığa karşıyız, faşizme hayır.” şeklinde konuştu.

MB


ETİKETLER : Avusturya
Diğer Wirtschaft haberleri
Android apk indir
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Yazarlar

Döviz Kurları

  ALIS SATIS
$ USD 5.7794 5.7898
€ EURO 6.6943 6.7064
Arşiv Arama
- -
Medya.Berlin | Haber, Gündem, Video-Röportaj, Spor
© Copyright 2018 Medya.Berlin. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
AKP Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanlığı
Berlin Basin Müşavirliği
Berlin Büyükelçiliği
A.Ö.L.
DÜNYA
Almanya Gündem
Berlin Gündem
Avrupa Gündem
Türkiye Gündem